Przedszkole Miejskie 39 | Projekt edukacyjny „Przemówić do dzieci poezją”, „Mały ekolog” , „Czytajmy dzieciom- czytanie rozwija wyobraźnię” pt. „Woda”
7232

Dn.19.02.2020 r. p. Ewelina Orłowska przeprowadziła zajęcie „Woda”. W zajęciu uczestniczyły dzieci 4 i 5- letnie z grup: „Słoneczka”, „Biedronki”, „Jeżyki”. Pani Ewelina zapoznała dzieci ze swoimi utworami: „Woda”, „Jak kropelka mała po świecie wędrowała” .Dzieci poznały różne stany skupienia wody, zostały zapoznane z obiegiem wody w przyrodzie. Poznały pojęcie „kwaśne deszcze”. Celem zajęcia było rozwijanie zainteresowań związanych z ekologią poprzez wykonywanie doświadczeń z wodą, zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę ochrony wód przed zanieczyszczeniami oraz skutkami, jakie niesie np. wyciek ropy z tankowca; budzenie zainteresowań badawczych dzieci, rozwijanie umiejętności wyciągania wniosków.

Po zajęciu dzieci wiedzą, że:

• Nie wolno wyrzucać resztek jedzenia lub plastikowych pojemników do pobliskich zbiorników wodnych!

• Wycieki ropy naftowej tworzą „plamy oleiste”, które szkodzą faunie morskiej i ptakom!

• Substancje toksyczne zanieczyszczają wodę i zagrażają zdrowiu!